Розробка уроку в 5 класі "Мій друг"

Поурочний план

Class 5                                                                    Date____________
Lesson – 2534 - 35

Тема: Мій друг. (формування рецептивних граматичних навичок).
Цілі:
навчальна: вчити учнів складати розповідь про друга; повторити теперішній простий час, навчати ставити питання у Present Simple; продовжувати збагачувати словниковий запас учнів;
розвиваюча: розвивати рецептивні граматичні навички та навички письма, аудіювання. Розвивати ерудицію учнів, зорову пам'ять, увагу. Розвивати пам’ять, логічне мислення в процесі виконання навчальних завдань; вміння самостійно здобувати знання, працювати в парі;
виховна: виховувати пізнавальний інтерес та інтерес до життя однолітків;.
Обладнання: підручник, робочий зошит, ІКТ, вірш «My friend», дошка, граматичні таблиці, карткм для індивідуальної роботи, крилатий вислів. 
Методи і прийоми: слово вчителя, робота з підручником, аудіо лінгвістичний, виконання вправ, ”Мозковий штурм, аналіз, синтез, узагальнення.
Хід уроку:
I.            Організаційний момент
T: Good morning!
I am glad to see you !
Уведення в іншомовну атмосферу
My friend
I have got a friend.
We like to play,
We play together every day.
He always help me
When I am in need.
For he is my friend
Good friend indeed.
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
T: Today’s topic is “My friend.” We shall review grammar material “Present Simple tense”. So, I think today’s lesson will be very interesting and instructive for you.

So, the topic of our lesson is:
1)     “My friend”.
ІІІ. Основна частина уроку
Перевірка домашнього завдання
Розвиток навичок аудіювання та говоріння
Вправа «Мікрофон»
Впр. 1, с. 56.
Аудіювання
а)Pre-Listening Activity
Vocabulary box, page 56
Listening Activity
Впр. 2, с. 56.
Post Listening Activity.
Впр. 3, с. 57
Пояснення нового матеріалу.
Present Simple (Present Indefinite) – теперішній простий час англійської мови. Найпростіший час з усіх, вживається регулярно для позначення дій, що відбуваються у теперішньому часі в найширшому сенсі цього слова.
З Present Simple використовується декілька слів-покажчиків, що відразу вказують на те, який час вживається у реченні. Існує декілька таких допоміжних слів:
usually - зазвичай
always - завжди
often - часто
sometimes - іноді
seldom - зрідка
generally - взагалі
У розмовному реченні Present Simple утворюється за допомогою додавання до іменника (суб’єкта дії) дієслова у першій його формі без частки to. При цьому варто мати на увазі, що при утворенні Present Simple з займенниками 3 особи однини he, she, it  до дієслова потрібно додавати закінчення -s.
Наприклад:

I play football.Я граю в футбол.
He/She plays football. – Він/Вона грають у футбол.

Якщо дієслово закінчується на -s, -ss, -sh, -ch, -x, -o, тоді замість закінчення -s додається -es:
He wishes me luck.Він бажає, щоб мені поталанило.

Якщо дієслово має закінчення на , то ця літера заміняється на -i, до закінчення також додається -es
He tries to work hard. – Він старається працювати наполегливо.

Заперечне речення   Present Simple утворюється за такою формулою:
Іменник + do/does + not + дієслово
Допоміжне дієслово does використовується лише з займенниками третьої особи однини. В інших випадках потрібно вживати do. Слова do/does та not можна скорочувати та зливати в одне don’t/doesn’t.

I do not play the guitar. – Я не граю на гітарі.
He does not go to school. – Він не ходить до школи.

У питальних реченнях також використовуються допоміжні слова do/does. Формула утворення питального речення Present Simple схожа на утворення запереченого речення, лише з тією різницею що тут немає частки not, а допоміжне дієслово потрібно ставити на початку речення:
Do/Does + іменник + дієслово

Do you go to school? – Ти ходиш до школи?

Does she swim? – Чи вона плаває?

Впр. 4, с. 57 — усно.
Впр. 5, 6 с. 57 — робота в парах

Розвиток навичок письма


Variant - 1
Заповніть пропуски допоміжним  дієсловом to do у відповідній формі.
1. … she speak English well?
2. … you read books every day?
3. … they believe you?
4. … Rita help her mother about the house?
5. … your grandparents live in Odessa?
6. … his uncle drive a bus?
Fill in the blanks with the right form of to be ( am, are or is):
1.  _____ you the new student?
2.  Yes, I____.
3.  Leila and Nancy____ students.
4.  Nancy______ Australian .
5.  My sister and I____ students



Variant - 2
I.                   Заповніть пропуски допоміжним  дієсловом to do у відповідній формі.

1.                 … her elder sister study at university?
2.                 … Kate’s cat usually sleep on the sofa?
3.                 … you like to play computer games?
4.                 … Rita’s mother like to see horror films?
5.                 … your parents like loud music?
6.                 … you have many books in your room?

II. Fill in the blanks with the right form of to be ( am, are or is):
1. The girls__ tired.
2. These women___ beautiful.
3. The tea___ delicious.
4. Nadia and Leila__ friends.
5. The newspaper____ cheap.


Keys: 1 Does; 2 Do; 3 Do; 4 Does; 5 Do; 6 Does; 7 Does; 8 Does; 9 Do; 10 Does; 11 Do; 12 Do.

V. Домашнє завдання
І. Вправи 7, 8 (стор 29) – W.В.
II. Перетворіть стверджувальні речення на питальні.
Example: His uncle works on a farm. — Does his uncle work on a farm?
1. It often rains in Britain.
2. It snows quite often in winter.
3. My elder sister studies at the university.
4. Her grandparents live in a village.
5. Rita watches films about animals very often.
6. These pupils speak English well,
7. You help your mother about the house every day,
8. His granny bakes her famous pies on Sundays.
9. Her dog often fights with cats.
10. Granny’s parrot always talks a lot.
11. This clever bird likes to bark at dogs.
12. Granny loves her pet.
VI. Підведення підсумків уроку.

Т: :
·        Did you like our lesson?
·        Was it interesting for you?
·        What activities did you like most of all?
·        Did you have any difficulties with grammar?
·        Your marks are…


Немає коментарів:

Дописати коментар