Розробка уроку в 5 класі "Комп'ютери. Улюблені заняття"

Поурочний план

Class 5                                                                    Date____________
Lessons – 34-3534 - 35

Тема: Комп’ютери. (формування навичок аудіювання). Улюблені заняття. (розвиток рецептивних граматичних навичок та навичок говоріння).
Цілі:
навчальна: увести й активізувати новий лексичний матеріал за темою уроку; продовжувати формувати навички діалогічного мовлення; розвивати комунікативні здібності учнів; практикувати учнів у письмі вчити учнів писати електронного листа другові, ознайомити учнів із граматичним поняттям «герундій», вчити складати речення про свої уподобання з використанням герундію, розвивати уміння вести бесіду про використання комп’ютера в житті збагачувати лексичний запас учнів.;
розвиваюча: розвивати рецептивні граматичні навички та навички письма, аудіювання. Розвивати ерудицію учнів, зорову пам'ять, увагу. Розвивати пам’ять, логічне мислення в процесі виконання навчальних завдань; вміння самостійно здобувати знання, працювати в парі, розвивати культуру мовлення;
виховна: виховувати пізнавальний інтерес та інтерес до життя однолітків та бажання з користю проводити час.
Обладнання: підручник, робочий зошит, ІКТ, відео про комп’ютери (https://www.youtube.com/watch?v=HzrbPrnNVE4 ) (0:9-1:51) , вірш «My Computer», дошка, наочність, граматичні таблиці, картки для індивідуальної роботи, мовні кліше, проблемне запитання.
Методи і прийоми: слово вчителя, «Мікрофон», робота з підручником, аудіо лінгвістичний, виконання вправ, ”Мозковий штурм», робота в парах та індивідуальна робота,  аналіз, синтез, узагальнення.
Хід уроку:
I.            Організаційний момент
T: Good morning!
I am glad to see you!
Уведення в іншомовну атмосферу
"My Computer"
Although I'm just a little girl
My computer is my world.
I sit at it from day till night
Computing everything in sight
When Brother says, "Now it's my turn,
To play some game and have some fun"
I say to him, "Computer's closed.
Go wash your face. Go blow your nose.
ІІ.  Повідомлення теми, мети і завдань уроку
T: Today’s topics are “Computers. Favourite pastime.” We shall learn grammar material “The GERUND”, speak about the concerns of adults about time that their children spend on the computer. So, you will be able to know:
·        To speak about computers;
·        speak on spending free time using the gerund.
So, the topics of our lessons are:
1)     “Computers.
2)    Favourite pastime”.
So, I think today’s lesson will be very interesting and instructive for you.

ІІІ. Основна частина уроку
Перевірка домашнього завдання
Учні виконують граматичне завдання на картках
Розвиток навичок аудіювання та говоріння
Аудіювання
а)Pre-Listening Activity
Робота в парах. Вправа «Мікрофон»
Впр. 1, с. 80.
Перегляд відео про можливості, які з’являються при використанні комп’ютера. (https://www.youtube.com/watch?v=HzrbPrnNVE4 ) (0:9-1:51)
Vocabulary 
movie - фільм
type - друкувати
storeзберігати, магазин
increase - збільшувати
calculate - обчислювати


Computers in our daily life
*    We can play videogames, watch movies or listen to music on a computer.
*    We can type, store letters and paragraphs on a computer.
*    A computer has a big dictionary in it. It helps us to increase our world power.
*    It also helps us to check our spelling and grammar mistakes.
*    We can also draw colourful pictures on a computer using Microsoft Paint.
*    We can calculate sums within a few seconds on a computer.
Listening Activity
Впр. 2, с. 80.
Post Listening Activity.
Впр. 3, с. 80. Учні відповідають на запитання вправи.
T. People all around the world can communicate with each other with the help of computers. They place advertisements to find a pen-friend.
Впр. 4, с. 82 Учні читають в ролях діалог вправи.

True/False test
1.     Mr.Grumps has a lot of time to answer Ella’s questions.
2.     Ella asked him about 12-year-old children.
3.     Mr.Grumps thinks children play computer games all day long.
4.     Children don’t talk to their friends, they only print messages to them.
5.     He has two neighbours Pete and Jane.

Пояснення граматичного матеріалу «Герундій»
Герундій (The Gerund)- це не особова форма англійського дієслова з суфіксом -ing, що поєднує в собі риси іменника і дієслова й що несе в собі відтінок значення деякого процесу. Такої форми в українській мові немає. Герундій, як іменник, може виконувати в реченні функції підмета, додатка, означення та обставини з прийменником.
Наприклад:
playing – гра
reading – читання
walking – прогулянка

В англійській мові існує дві форми герундія: Indefinite та PerfectПерша форма, як і Participle I, утворюється за рахунок додавання суфікса -ing до дієслова:

to fight  - fighting
to wait  - waiting

У перфектному герундію (Perfect Gerund) дієслово використовуєтся у третій формі, а перед ним знаходиться допоміжне дієслово to have у формі having:

to do having done
to repair having repaired
Підмет
Коли герундій виконує функції підмета у реченні, то він перекладається іменником або інфінітивом (неозначеною формою) дієслова:
Swimming in the river is not allowed.Плавання/Плавати в річці не дозволяється.
Означення
Коли герундій виконує функції означення, він відповідає на питання який?, яка?, яке?, які?, чий?, котрий? та інші. В таких випадках перед ним часто знаходяться прийменники of, for, in, at, about та to:

What about waiting for her outside? – Як на рахунок того, щоб почекати її на вулиці?
He likes іnviting friends tо his plаceВін любить запрошувати друзів до себе.

Після таких дієслів зазвичай використовують герундій:
forbid (забороняти);

Письмо
T:  Розкрийте дужки, поставивши слова у правильній формі.
1. I can’t imagine her … (drive) a car.
2. He agreed … (buy) his son a new CD player.
3. I enjoy … (drive) at night.
4. The man asked me … (open) the door.
5. I look forward to … (see) you at the weekend.
6. Are you thinking of … (visit) New York?
7. We decided … (stay) in that beautiful town.
8. The teacher expected Michael … (study) hard.
9. He doesn’t mind … (work) the night shift.
10. I learned … (ride) a bike at the age of 6.
11. The girl go on … (read) the book.

V. Домашнє завдання
І.  – Поставте дієслово в дужках у форму герундія:
1.     She likes (paint).
2.     I can’t (listen) to classic music.
3.     He enjoys (play) football.
4.     Are you good at (dance)?
5.     She is crazy about (read) romantic poems.
6.     You should give up (smoke) every day.
ІІ – вивчити теорію в зошиті
VI. Підведення підсумків уроку.

Т: :
·        Did you like our lesson?
·        Was it interesting for you?
·        What activities did you like most of all?
·        Did you have any difficulties with grammar?

·        Your marks are…

Немає коментарів:

Дописати коментар